Parazit

Gisaengchung, Južná Kórea 2019, 132 min.


Réžia: Bong Joon Ho
Scenár: Bong Joon Ho, Jin Won Han
Kamera: Kyeong-pyo Hong
Hudba: Jaeil Jung


 

 

 


Hrajú:

Kang-ho Song, Seon-gyoon Lee, Yeo-jeong Jo, Hye-jin Jang, Woo-shik Choi, So-dam Park, Myeong-hoon Park, Seung-min Hyeon, Keun-rok Park, Seo-joon Park, Jeong-eun Lee a ďalší.

 

O FILME


Do našich kín sa blíži chválená novinka, ktorá na slávnom filmovom festivale v Cannes zožala veľký úspech a nakoniec získala Zlatú palmu ako najzábavnejší film od dôb Pulp Fiction.

Ako sa žije „tým hore“ a ako „tým dole“? Prichádzajúca novinka Parazit o divákom ukáže, že aj obyčajná zmena počasia môže na jednotlivé sociálne kasty pôsobiť diametrálne odlišne.
V tomto skvoste, ktorý v priebehu stopáže skáče medzi žánrami čiernej komédie, drámy a thrilleru, budeš môcť sledovať rôzne spektrum situácií. Niektoré ťa pobavia, pri iných začneš ľutovať chudobných obyvateľov z Južnej Kórey, no a v určitých momentoch zrejme zabudneš od napätia dýchať.

 

Stredobodom príbehu sa stane štvorčlenná rodina z tej najnižšej sociálnej vrstvy skladajúca sa z rodičov, dcéry a syna. Tí sa chopia jedinečnej príležitosti a stanú sa pracovníkmi u boháčov. V dome hrdinovia zažijú množstvo rôznorodých komplikácií, ktoré ich nakoniec dovedú k neočakávaným východiskám.

Sám režisér však médiá pred premiérou v Cannes prosil, aby vo svojich článkoch neprezrádzali z filmu viac, ako ukazujú aj trailery,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko