Modelár

Modelář, Česko-Slovensko, 110 min.


Réžia: Petr Zelenka
Scenár: Petr Zelenka
Kamera: Alexander Šurkala
Hudba: Janez Dovč


 

 

 


Hrajú:

Kryštof Hádek, Jiří Mádl, Veronika Khek Kubařová, Zuzana Fialová, Richard Stanke, Helena Dvořáková, Miroslav Hanuš, Jiří Štrébl, Kristýna Frejová, Kamil Halbich, Elizaveta Maximová, Martin Uhlíř, Václav Helšus, Robert Vrba, Leona Skleničková, Kateřina Zapletalová, Mirka Louthanová, Jiří Svoboda a ďalší.

 


Príbeh dvoch kamarátov, ktorí prevádzkujú prosperujúce požičovňu dronov, sa odohráva v súčasnej Prahe. Majiteľ firmy prezývaný Plech (Jiří Mádl), vo voľnom čase rapper, sníva o veľkých peniazoch a neochvejných istotách. Chemik a vynikajúci letecký navigátor Pavel (Kryštof Hádek), ktorý sa práve vrátil zo zahraničia, sníva o spravodlivosti a osobnom angažmán v náprave sveta.

 

Drony sú pre bývalých spolužiakov zo strednej školy priepustkou do mnohých oblastí ľudského konania, kam by sa inak nepozreli. Medzi ich klientov patria prezidentský kandidát i výtvarníci usporiadajúci happeningy. Drony vo filme monitorujú elektrárne, nosia luxusné kabelky na prehliadke miesto modeliek alebo sprejujú zo vzduchu Petřínsku rozhľadňu. Keď sa však jeden z hrdinov rozhodne využiť dron k niečomu úplne inému, situácia vo firme sa začne komplikovať.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko