NAOKO PROGRAM

apríl 2019

 

2.4. LETO
 
  Rusko, Francúzsko, 2018, 126 min.
 

Leningrad, začiatok osemdesiatych rokov. Neoficiálnou hudobnou scénou
hýbu miestni nasledovníci Lou Reeda, Iggyho Popa, Bowieho alebo Talking
Heads. Patrí k nim aj mladý Viktor. Keď sa stretne so svojím idolom Mikom a jeho krásnou ženou Natašou, začína leto plné hudby, priateľstva a zakázanej lásky. Film o začiatkoch skutočných kultových kapiel Kino a Zoopark mal premiéru v hlavnej súťaži festivalu v Cannes, zatiaľ čo režisér Kirill Serebrennikov trávil čas v domácom väzení v Moskve.

  18:00
  Kirill Serebrennikov
  NAOKO PREMIÉRA

 

2.4. SÚMRAK
 
  Maďarsko, Francúzsko, 2018, 144 min.
  Budapešť na začiatku 20. storočia. Dráma sleduje dvadsaťročnú Írisz Leiter,
ktorá prichádza do maďarského hlavného mesta po tom, čo strávila
dospievanie v sirotinci a je náhle konfrontovaná s vlastnou minulosťou a
temným tajomstvom jej rodiny.
  20:00
  László Nemes
 

 

9.4. SVIATKY POKOJA A MIERU
  Den tid pa aret
  Dánsko, 2018, 101 min.
 

Trpká komédia dánskej hereckej hviezdy Papriky Steen o tom, že rodina je najväčšie požehnanie…aj prekliatie. Svoje o tom vie Katrine, ktorá se vždy desí vianočných sviatkov. Znamená to pre ňu nielen variť pre trinásť členov rodiny, ale zároveň vyčerpávajúcu diplomaciu medzi jednotlivými aktérmi. Tohtoročné Vianoce sú ale obzvlášť stresujúce, pretože za sviatočný stôl má zasadnúť i Katrinina sestra Patricia, ktorá práve vyšla z protialkoholického liečenia.

  18:00
  Paprika Steen
 

 

9.4. JE MI JEDNO, ŽE SA DO DEJÍN ZAPÍŠEME AKO BARBARI
 
  Rumunsko, Česko, Francúzsko, Bulharsko, Nemecko, 2018, 140 min.
  Veľmi čierna komédia o recyklácii novodobých dejín sleduje prípravy rekonštrukcie skutočnej udalosti z roku 1941, kedy rumunská armáda na východnom fronte spáchala etnický masaker v okupovanej Odese. Názov filmu je priamym citátom vtedajšieho politického predstaviteľa. Mladá divadelná režisérka sa snaží o vecný prístup a využíva formu toľko obľúbených rekonštrukciou vojenských stretov v podaní spolkov vojenskej histórie. Počas príprav sa však stretáva so urputnú snahou históriu zľahčiť, relativizovať a poupraviť.
  20:00
  Radu Jude
  NAOKO PREMIÉRA

 

16.4. AMATÉRI
   
  Švédsko, 2018, 102 min.
 

Ospalé švédske mestečko Lafors nutne potrebuje nakopnúť. Postarať sa o to má reťazec Superbilly. Aby mesto nemecký diskont presvedčilo k investícii, rozhodne sa zaobstarať reklamné video, ktoré vyzdvihne jeho klady. Proti sa ale postaví Aida a Dana, dve dospievajúce dievčatá z imigrantských rodín. Vyzbrojené mobilmi a selfie tyčami sa rozhodnú dať hlas tým, ktorí sa do oficiálnej verzie rozprávania o Laforsu nehodia.

  18:00
  Gabriela Pichler
 

 

16.4. TRABANTEM TAM A ZASE ZPÁTKY
 
  Česko, 2019, 114 min.
  Veľká cesta okolo sveta končí! Posledná výprava uzatvára cesty žltých trabantov naprieč kontinentmi vo veľkom štýle.Hoci ide mnohokrát do tuhého, medzinárodna česko-slovensko-poľská posádka bojuje so všetkými nástrahami s čiernym humorom, sebairóniou a občas na hrane politickej korektnosti. Film Trabantom tam a zase späť definitívne dokazuje, že nie je potrebné drahých terénnych vozov, aby človek prešiel celý svet a zažil jeden z najdojemnejších návratov.
  20:00
  Dan Přibáň
  NAOKO PREMIÉRA

 

23.4. LÁSKA MEDZI REGÁLMI
   
  Nemecko, 2018, 125 min.
 

Christian je bitkár a muž s pochybnou minulosťou, ktorý svojím zjavom evokuje pitbulla. Jednu etapu má za sebou, tú druhú začína ako pomocná sila vo veľkosklade, kde je jeho najžiarivejšiou perspektívou možnosť obsluhovať vysokozdvižný vozík. Pri jednej z páuz stretáva Christian prostorekú a očarujúcu Marion z oddelenia lahôdok. Láska medzi regálmi je krehká, civilná a realistická romanca z miesta, kde nie je vidieť na nebo.

  18:00
  Thomas Stuber
  NAOKO PREMIÉRA

 

23.4. MOTLIDBA
 
  Francúzsko, 2018, 107 min.
  Príbeh dvadsaťdvaročného Thomasa, ktorý sa prichádza so svojou závislosťou na heroíne popasovať do katolíckeho rehabilitačného centra vo francúzskych Alpách, je štúdiou (ne)dobrovoľnej rehole a premeny prchlivého adolescenta vo svojbytnú duchovnú bytosť.
  20:00
  Cédric Kahn
  NAOKO PREMIÉRA

 

30.4. TVÁR
   
  Poľsko, 2018, 91 min.
 

Hlavný hrdina Tváre - malomestský čudák a excentrik Jacek - miluje heavy metal, svoje dievča, malé auto a svojho psa. Pracuje na stavenisku, kde má vyrásť najvyššia socha Ježiša na svete. Keď ho nečakane zmrzačí tragická nehoda, obrátia sa k nemu oči celej krajiny. Tvár je odpútaná, nekonvenčná bájka o vnútornej sile a kráse, ktorá virtuózne kĺbi realizmus, fantazijné prvky a čierny humor.

  18:00
  Małgorzata Szumowska
  NAOKO PREMIÉRA

 

30.4. JACK STAVIA DOM
  The House That Jack Built
  Dánsko, Francúzsko, Nemecko, Švédsko, 2018, 152 min.
  Ponurý, ale zároveň groteskne humorný film nás zavedie do USA 70. rokov. Pre sériového vraha Jacka je každé zabitie umeleckým dielom. Svoje temné majstrovstvo sa snaží počas rokov vybrúsiť k dokonalosti. Napriek jeho vysokej inteligencii sa polícia pomaly približuje, zatiaľ čo Jack viac a viac riskuje na ceste k dokonalej vražde. Násilné činy mu pomaly ale isto dláždia cestu do horúcich pekiel...
  20:00
  Lars von Trier
 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko