NAOKO PROGRAM

jún 2017

 

6.6. NOCTURAMA
 
  Francúzsko, 2016, 130 min.
 

Ráno v Paríži. Niekoľko mladých ľudí z rôznych prostredí. Nezávisle od seba začínajú zvláštny "balet" v labyrinte metra a uliciach hlavného mesta. Zdá sa, že ich vedie nejaký plán. Ich pohyby sú presné, takmer nebezpečné. Majú namierené k jednému bodu - obchodnému domu, práve vo chvíli, keď sa zatvára. Noc sa iba začína… Kontroverzné, filmársky brilantné spracovanie veľmi citlivej témy terorizmu dostáva v rukách Betranda Bonella podobu opojnej nočnej mory.

  18:00
  Bertrand Bonello
 

 

6.6. TANEČNICA
 
  Belgicko / Česko / Francúzsko, 2015, 108 min.
  Budúca hviezda európskych kabaretov éry Belle Epoque, Loie Fuller, sa narodila na americkom Stredozápade a nič z jej pôvodu nepredurčovalo túto farmársku dcéru k tomu, že raz bude tancovať v parížskej Opere. Ale stalo sa. Oslní celé mesto a stane sa ikonou, žiariacim symbolom jednej generácie. Významní obdivovatelia jej padajú k nohám: Toulouse-Lautrec, bratri Lumiérovci, Rodin... Až stretnutie s Isadorou Duncan - mladou tančnicou bažiacou po sláve - privedie túto ikonu zo začiatku 20. storočia k pádu.
  20:15
  Stéphanie di Gusto
  Naoko premiéra

 

13.6. AGNUS DEI
  Les inocentes
  Francúzsko, Poľsko 2016, 115 min.
 

Povojnový príbeh mníšok z benediktínskeho kláštora v Poľsku, ktoré otehotneli po znásilnení vojakmi víťaznej Červenej armády. Príjmu rolu materstva alebo deti zrodené z hriechu opustia?

  18:30
  Anne Fontaine
 

 

13.6. ŠIALENE ŠŤASTNÁ
  La Paza Gioia
  Francúzsko / Taliansko, 2016, 118 min.
  Beatrice je utáraná klamárka a samozvaná miliardárka, ktorá rada verí tomu, že sa pozná so všetkými dôležitými ľuďmi. Donatella je zase potetovaná mlčanlivá introvertka, ktorá v sebe ukrýva ťaživé tajomstvo. Obe ženy sú pacientkami na modernej, ale stráženej psychiatrickej klinike a postupne sa medzi nimi vyvinie silné priateľstvo. Spoločne potom z liečebne utečú a snažia sa vo svete vonku počas svojej bláznivej cesty nájsť šťastie, ktoré obe stratili…
  20:30
  Paolo Virzi
  Naoko premiéra

 

20.6. MIMO ZÁKON
  Down by Law
  USA / Západné Nemecko, 1986, 107 min.
  V jednej cele sa stretne DJ Zack, pasák Jack a zmätený taliansky turista Roberto. S tým si jeho dvaja spoluväzni príliš nerozumejú. Avšak prídu na to, že práve Roberto má plán ako sa z väzenia dostať. Netrvá dlho a sú vonku. A práve tu prichádza čas, kedy sa spolu budú musieť naučiť komunikovať a spolupracovať. V hlavných úlohách sa predstavia Tom Waits, Roberto Benigni, John Lurie.
  18:00
  Jim Jarmusch
  Naoko premiéra

 

20.6. RADIO DREAMS
 
  USA, 2016, 91 min.
  Jeden deň v živote malej rádiovej stanice Pars Radio, vysielajúcej v perzštine zo San Francsica. Nie je to ale len taký obyčajný deň, pretože dnes večer tu má zahrať naživo legendárna skupina Mettalica s kapelou Kábul Dreams - prvou rockovou skupinou z Afganistanu. Ale do večera je ešte ďaleko a Hamid, spisovateľ v exille a programový riaditeľ rádia, má pred sebou dlhý deň.
  20:00
  Babak Jalali
  Naoko premiéra

 

27.6. FRANCÚZSKO
  Les Habitans
  Francúzsko 2016, 84 min.
 

Slávny dokumentarista Raymond Depardon vo svojom najnovšom filme cestuje naprieč Francúzskom, načúva rozhovorom ľudí, ktorých stretáva a intímnym a minimalistickým spôsobom zachytáva postupne sa meniacu tvár národa. Depardonov film je veľkorysým ľúbostným listom jeho vlasti i nevyhnutnou korektúrou stereotypného obrazu Francúzska: jeho unikátny dokument umožňuje pozrieť sa na túto krajinu z láskyplne realistického uhla.

  18:00
  Raymond Depardon
 

 

27.6. STRNADOVI
 
  Česko, 2017, 102 min.
 

Počas 35 rokov spoločného života jedného páru sa odohrá mnoho: od chvíľ absolútneho porozumenia až po dramatické prepady. Väčšinu času však partneri riešia všetkým dobre známe bežné starosti a radosti spojené s výchovou detí, chodom domácnosti alebo napríklad podnikaním. A presne taký život žijú aj majitelia predajne s nábytkom Ivana a Václav Strnadoví, ktorých režisérka Helena Třeštíková v rámci projektu Manželské etudy sleduje so svojou kamerou už od roku 1980.

  20:00
  Helena Třeštíková
  Naoko premiéra

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko