NAOKO PROGRAM

december 2019

 

 

3.12. VIETOR
 
  Poľsko, Slovensko, 2019 , 75 min.
 

V podhalskom regióne v Poľsku fúka Halný vietor niekoľkokrát ročne, väčšinou na jar a na jeseň. Je úplne nepredvídateľný, takže nikdy neviete, či a kedy prerastie v ničivý uragán, ktorý premení malebné horské hrebene v kulisy, ktorým dominuje divoké predstavenie prírody. Prichádza z najvyšších vrcholkov Karpát a s jeho rastúcou intenzitou rastie aj strach medzi ľuďmi, výskyt srdcových infarktov, šialenstvo, násilie a ďalšie podivné účinky na ženy a mužov, ktorí sú na neho nejcitlivější. Pôsobivá snímka Vietor, ktorá skôr pripomína thriller, skúma prírodu a obyvateľov v snahe zmapovať tajomný fenomén.

  18:00
  Michal Bielawski
  NAOKO PREMIÉRA

 

3.12. CESTA DO NEMOŽNA
 
  Česko, Slovensko, 2019, 90 min.
  Cesta do nemožna je trikový film zobrazujúci životné osudy a príbeh jednej z najväčších slovenských osobností európskeho významu - M. R. Štefánika. Film s istou nadsázkou môžeme označiť ako dokument realizovaný Georgom Méliesom. Ide o nevšedný spôsob originálnej naračnej schémy, ktorú podtrhujeme výraznou výtvarnou štylizáciou a animáciou. Film zachytáva obdobie Štefánikovho života od roku 1904, od príchodu do Paríža až po osudný 4. máj 1919
  20:00
  Noro Držiak
  NAOKO PREMIÉRA

 

17.12. VŠETKA MOJA LÁSKA
 
  Nemecko, 2019, 118 min.
  Film o troch súrodencoch. Všetci dosiahli bod, v ktorom musia niečo rýchlo zmeniť skôr, ako začne druhá polovica ich života. Medzi chaosom, nedostatkami a stratami hľadajú cestu, ktorá by mohla viesť k šťastiu.
  20:00
  Edward Berger
  NAOKO PREMIÉRA

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko