NAOKO PROGRAM

február 2020

 

 

4.2. PLNOTUČNÁ SEBALÁSKA
  Dok og samtalesalon
  Dánsko, Švédsko, Nórsko, 2019, 90 min.
 

Provokatívny dokument sleduje aktivistky "hrubého" hnutia v škandinávskych krajinách. Film o ženách, ktoré sa o sebe nehanbia povedať, že sú tučné, prináša revolúciu do konvenčného pohľadu na krásu, spochybňuje kozmetické štandardy a podporuje pozitívny prístup k ľudskému telu, nech je akékoľvek...

  18:00
  Louise Kjeldsen, Louise Detlefsen
  NAOKO PREMIÉRA

 

4.2. 25 KM/H
 
  Nemecko, 2018, 116 min.
  Po mnohoročnom odlúčení a rozdielne zvolených životných cestách sa dvaja bratia, Christian (43) a Georg (45), stretávajú na pohrebe svojho otca. Najprv to medzi nimi poriadne iskrí. Potom, ako si ručne stručne vysvetlia čo je vo veci, bratia sa v emocionálnom (i alkoholovom) opojení vydávajú na výlet, o ktorom snívali už ako chlapci. Na výlet skrz celé Nemecko na staručkých mopedoch s rýchlosťou obmedzenou na 25 km/h. Začína cesta plná vrcholov a pádov, bratského odďaľovania aj zbližovania, humoru i hľadania zmyslu života...
  20:00
  Markus Goller
  NAOKO PREMIÉRA

 

11.2. VIDÍŠ MESIAC, DANIEL
  Ser du manen, Daniel
  Dánsko, 2019, 135 min.
 

V roku 2013 došlo k jednému z najhorších únosov poslednej doby. Dánsky fotoreportér Daniel Rye bol zajatý teroristickou organizáciou Islamský štát a držaný ako rukojemník 398 dní, spolu s niekoľkými ďalšími rukojemníkmi vrátane amerického novinára Jamesa Foleyho. Kľúčovou osobou celej udalosti je vyjednávač Arthur, ktorý zohral zásadnú úlohu pri zabezpečovaní Danielovho prepustenia.

  18:00
  Niels Arden Oplev, Anders W. Berthelsen
  NAOKO PREMIÉRA

 

11.2. MATTHIAS A MAXIME
  Matthias et Maxime
  Kanada, 2019, 119 min.
  Matthias a Maxime sú nerozluční kamaráti už od detstva. Keď sú ale počas nakrúcania študentského filmu vyzvaní, aby sa pobozkali pred kamerou, všetko sa náhle premení. Zdanlivo nenarušitelné puto je zneistené pochybnosťami - aké city k sebe naozaj prechovávajú? Roky plynú a ich cesty sa rozchádzajú, s tridsiatkou na krku však musia obaja zhodne urobiť rozhodnutie, ktoré zásadne ovplyvní ich budúcnosť.
  20:00
  Xavier Dolan
  NAOKO PREMIÉRA

 

18.2. MÁRIIN RAJ
  Marian paratiisi
  Fínsko, Estónsko, 2019, 110 min.
 

Fínsko, 1920. Charizmatická kazateľka Maria Akerblom vedie svojich oddaných stúpencov do Helsínk, medzi nimi aj dospievajúcu Salome, ktorá ju zbožňuje. Keď sa Salome spriatelí s miestnym dievčaťom z ulice Malin, jej doterajší pohľad na svet dostáva trhliny a Salome je zrazu rozpoltená medzi prísľubom novo objavenej slobody a Máriinou nebezpečnou, všepohlcujúcou láskou.

  18:00
  Zaida Bergroth
  NAOKO PREMIÉRA

 

18.2. ZAŽIŤ TO ZNOVU
  La Belle Époque
  Francúzsko, 2019 , 115 min.
  Akú dobu by ste chceli zažiť, keby ste mali tú možnosť? Pred túto otázku je postavený Victor, keď od svojho syna dostane darčekový poukaz agentúry Time Travelers. Tá s pomocou filmových kulís a hercov dokáže zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutie so slávnymi osobnosťami dejín podľa ich priania. Zatiaľ čo iní zákazníci sa chcú pozrieť na dvor Ľudovíta XVI. Alebo povečerať s Hitlerom, Victor túži vrátiť sa do nespútaných sedemdesiatych rokov a ešte raz prežiť prvé rande so svojou ženou.
  20:00
  Nicolas Bedos
  NAOKO PREMIÉRA

 

25.2. POĎME KRADNÚŤ KONE
  Ut og stjaele hester
  Nórsko, Švédsko, Dánsko, 2019, 122 min.
 

November 1999. Šesťdesiatsedemročný Trond žije na samote a teší sa, že aj Nový rok 2000 strávi sám. S príchodom zimy prišiel na to, že má suseda, muža, ktorého poznal v dávnom roku 1948. Vtedy v lete bolo Trondovi čerstvých pätnásť rokov a netušil, že jeho otec ho donúti niesť bremeno jeho zrady a zmiznutia... Bolo to leto, kedy Trond dospel a zacítil vôňu ženy, po ktorej túžil. Rovnakej ženy, s ktorou jeho otec hodlal stráviť zvyšok života...

  18:00
  Hans Petter Moland
  NAOKO PREMIÉRA

 

25.2. CHVENIE
  Temblores
  Guatemala, Francúzsko, Luxembursko, 2019, 107 min.
  V rodine milovaného brata, syna a manžela Pabla zavládne zdesenie: Pablo sa zamiloval do iného muža menom Francisco, ktorý spochybňuje všetky hodnoty, ktorými táto hlboko veriaca rodina žije. Napriek odporu príbuzných sa Pablo nasťahuje k svojmu milencovi. Pablo stratí svoj starý domov, ale v novom sa nikdy úplne neusadí - jeho prianie zjednotiť dva rozdielne svety, sa ukáže ako slepá ulička.
  20:00
  Jayro Bustamante
  NAOKO PREMIÉRA

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko