NAOKO PROGRAM

marec 2020

 

 

3.3. DOKONALÝ PACIENT
  Quick
  Švédsko, 2019, 122 min.
 

Strhujúci príbeh o najväčšom právnom škandále vo švédskej histórii rozpráva o reportérovi, ktorý spochybnil celý právny systém. Hannes Rostam sa roky snažil preukázať nevinu Thomasa Quicka, odsúdeného na doživotie na psychiatrii. Odhalil právny chaos, ktorý Quicka do väzenia dostal. Nikto však nemal záujem na tom, aby bol oslobodený a zbavený vinny najhorší sériový vrah vo Švédsku, kanibalistický násilník, ktorý bol odsúdený za osem vrážd a priznal sa k ďalším dvadsiatim piatim. Príbeh, predkladaný divákovi ako rafinovaná skladačka, postupne odhaľuje neuveriteľný prípad, napínavý až do ohromujúceho konca...

  18:00
  Mikael Hafström
  NAOKO PREMIÉRA

 

3.3. PARAZIT
  Gisaengchung
  Južná Kórea, 2019, 132 min.
  Čierna komédia, tanto raz v čiernobielej režisérskej verzii, sleduje chudobnú, ale prefíkanú štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva tak odlišné svety? Originálne dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy i satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný divácky zážitok. Parazit bol ocenený Zlatou palmou a podľa mnohých ohlasov sa tak stal najzábavnejším víťazom festivalu v Cannes od čias Pulp Fiction. V roku 2020 získal Oscara v kategórii Najlepší film.
  20:00
  Bong Joon-ho
  NAOKO PREMIÉRA REŹISÉRSKEJ VERZIE

 

10.3. V SIETI
  V síti
  Česko, Slovensko, 2020, 100 min.
 

Radikálny experiment otvára tabuizované témy zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými rysmi sa vydávajú na sociálne siete, aby v priamom prenose prežili skúsenosť dvanásťročných dievčat online. Vo verných kópiách detských izieb chatujú a skypujú s mužmi, ktorí ich na nete aktívne vyhľadali a oslovili. Drvivá väčšina týchto mužov požaduje sex cez webkameru, posiela fotky svojich penisov a odkazy na porno. Deti sú dokonca vystavené vydieraniu.

  18:00
  Barbora Chalupová, Vít Klusák
  NAOKO PREMIÉRA

 

10.3. BIELY, BIELY DEŇ
  Hvítur, hvítur dagur
  Island, Dánsko, Švédsko, 2019, 109 min.
  V odľahlom islandskom mestečku sa bývalý policajt vyrovnáva s tragickým úmrtím svojej ženy. Zmierenie komplikuje správa, že jeho milovaná viedla ešte iný, tajný život. Obrysy jej minulosti vystupujú z bielej hmly ako okolitá krajina. Bola mu neverná? Ingimundur nemôže ísť ďalej, kým nezistí pravdu. Jeho smútok sa s rastúcim napätím mení v posadnutosť, ktorá ohrozí jeho i jeho blízkych. Druhý celovečerný film Hlynura Pálmasona (Winter Brothers) bol uvedený na MFF v Cannes 2019 v sekcii Critics 'Week a z festivalu si odviezol ocenenie pre výnimočný herecký výkon Ingvara Sigurdssona v hlavnej úlohe.
  20:00
  Hlynur Pálmason
  NAOKO PREMIÉRA

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko