NAOKO PROGRAM

jún 2018

 

5.6. HAPPY END
 
  Francúzsko, Rakúsko, Nemecko, 2017, 107 min.
 

Michael Haneke sa vracia so sondou do života jednej lepšej európskej rodiny, ktorú pozoruje svojbytným a veľmi trpkým zmyslom pre humor. Potom, čo jej mamička záhadne ochorie, sťahuje sa malá Eve za otcom do rozľahléhorodinného sídla v Calais. Jeho neurotickí a sústredení na seba obyvatelia sú zahľadení do nevier, komplotov a ilúzií o vlastnej výnimočnosti. Ľahko tak prehliadnu, že nový prírastok v ich domácnosti tiež skrýva jedno temné tajomstvo.

  18:00
  Michael Haneke
 

 

5.6. DOVIDENIA TAM HORE
  Au revoir la-haut
  Francuzsko, 2017, 117 min.
  November 1918. Do konca svetovej vojny ostáva len pár dní. Poručík Henri Aulnay-Pradella je napriek tomu ochotný kvôli uznaniu a povýšeniu ísť aj cez
mŕtvoly a posiela svoju jednotku do nezmyselného útoku. Po výbuchu granátu sa pretnú životy dvoch mužov. Spoločne pripravia monumentálny podvod postavený na národnom uctievani vojnových hrdinov pomocou pomníkov. A poručík Pradella medzitým nehanebne zarába na štátnej zákazke založenej na exhumáciu padlých a na výstavbe vojnových cintorínov. Ich cesty sa tak musia zákonite pretnúť.
  20:00
  Albert Dupontel
  Naoko premiéra

 

12.6. OSPALÁ ZÁTOKA
  Ma loute
  Francuzsko, 2016 , 122 min.
 

Zdivočená komédia a retro detektívkou v jednom. Ospalá zátoka predstaví slávnych hercov (Juliette Binoche, Valeria Bruni Tedeschi ad.) vo veľmi nevšedných hereckých polohách. Zábavná francúzska komédia odohrávajúca sa v nádherne nasnímaných exteriéroch severného Francúzska ukazuje, že aj Francúzi si vedia robiť srandu sami zo seba.

  18:30
  Bruno Dumont
  Minoprofil Bruno Gumont

 

12.6. GAUGUIN
 
  Francuzsko, 2017, 107 min.
  Nekompromisný vizionár Paul Gauguin opúšťa Paríž, rodinu i priateľov a v roku 1891 sa usadzuje na exotickom ostrove Tahiti, aby tu načerpal inšpiráciu pre svoje obrazy v divokej a nepoškvrnenej prírode. Zdanlivý raj sa ale mení v miesto samoty a chudoby, na ktorom Paul zápasí s podlomeným zdravím, odmietnutím aj pochybnosťami. Spoznáva tu ale aj domorodu krásku Tehuru, ktorá sa stáva jeho ženou i múzou. Film Edouarda Deluca je výpravnou, pritom ale meditatívnou sondou do duše vášnivého a problematického génia. Dominuje jej naprosto strhujúci, intenzívny výkon Vincenta Cassela.
  20:30
  Edouard Deluc
 

 

19.6. JOHANKA SUPERSTAR
  Jeannette l´enfance de Jeanne d´Arc
  Francúzsko, 2017 , 115 min.
 

Po grotesknej Ospalej zátoke prichádza nevyspytateľný francúzsky autor
Bruno Dumont s doteraz nejexcentrickejsou komediálnou náložou: bizarným
Parka. Držte si klobúky...

  18:00
  Bruno Dumont
  Minoprofil Bruno Dumont

 

19.6. OBÁVANÝ
  Le Redoutable
  Francuzsko, 2017, 107 min.
  Paríž, rok 1967. Jean-Luc Godard natáča La Chinoise s Anne Wiazemsky,
ženou, ktorú miluje a s ktorou sa neskôr ožení. Avšak kritika jeho filmu u nehovyvoláva hlboké pochybnosti. Tie ešte prehlbujú udalosti z mája 68. Kríza, ktorou Jean-Luc prechádza, ho zásadne premieňa: zo slávneho filmára sa stáva maoistický umelec stojaci mimo systému, rovnako nepochopený ako nepochopiteľný.
  20:00
  Michel Hazanavicius
  Naoko premiéra

 

26.6. ĽAVOU VPRED!
  Vorwärts immer!
  Nemecko, 2017 , 98 min.
 

Pád železnej opony sa blíži, ale v NDR o tom ešte nič nevedia. V jednom z berlínskych divadiel nacvičujú satiru, v ktorej dôležitú úlohu zohráva generálny tajomník komunistickej strany Erich Honecker. Herec Otto Wolf je mu na nerozoznanie podobný. Namiesto divadelného predstavenia ho čaká oveľa náročnejšia uloha: bude musieť preniknúť do ústredia strany a vydať rozkaz, ktorý zastaví krvavý zásah proti demonštrantom. Otto totiž zistí, že jedným z nich je aj jeho dcéra...

  18:00
  Franzisko Meletzky
  Naoko premiéra

 

26.6. KOMORNÁ
  Agasshi
  Južná Kórea, 2016, 144 min.
  Šľachtičná Hideki žije v ústraní na vidieckom panstve. Chlipný strýko vychováva Hideki prísnou rukou a čaká, až dospeje, aby si ju mohol vziať a zmocniť sa jej bohatstva. V dome sa však objavuje podvodník, ktorý zosnuje príchod mladej komornej Sukhumi, v skutočnosti chudobnej vreckárky, ktorá mu má pomôcť nešťastnú Hideki zviesť. Všetko sa však začne vyvíjať inak. Park Chan-wook vytvoril dynamický thriller plný zvratov predchnutý podmanivou erotickou atmosférou.
  20:00
  Chan-wook Park
 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko