NAOKO PROGRAM

február 2019

 

5.2. STUDENÁ VOJNA
  Zimna wojna
  Poľsko, Francúzsko, Veľká Británia, 2018, 84 min.
 

V období budovania stalinovského Poľska, ale tiež modernej Európy sa odohráva príbeh veľkej osudovej lásky – speváčky Zuly a skladateľa Wiktora. Nedokážu spolu byť, ale zároveň sa neuveriteľne priťahujú a nevedia byť ani od seba. V kulisách Varšavy, Berlína a Paríža znie jazzová a folklórna hudba a Zula s Wiktorom rozohrávajú nádhernú, ale trpkú baladu, svoju vlastnú studenú vojnu. Najlepší európsky film roka a nominácia na Oscara.

  18:00
  Pawel Pawlikovsky
 

 

5.2. VŠECHNO BUDE
 
  Česko / Slovinsko / Polsko / Slovensko, 2018, 85 min.
  Typický outsider štrnásťročný Mára a jeho kamarát dvanásťročný Heduš (Jan podniknú cestu za slobodou. Mára ukradne auto a svojimi malérmi ohromia aj mladú stopárku. Všetci sú na úteku, na dobrodružnej ceste, užívajú si náhlu slobodu, ktorú už možno nikdy nezažijú. Až do okamihu, kedy Máru chytí polícia. Vypočúvajú ho policajti a my spolu s nimi váhame, čo je realita a čo vymyslený chlapčenský svet, niekedy je ťažké rozlíšiť skutočnosť od fabulácie… Film bol za ČR nominovaný na Oscara.
  20:00
  Olmo Omerzu
  NAOKO PREMIÉRA

 

12.2. TIESŇOVÉ VOLANIE
  Den skyldige
  Dánsko, 2017, 85 min.
 

Napínavý, seversky chladný psychothriller, v ktorom bývalý policajt bojuje s časom, aby zachránil unesenú ženu. Asger Holm, bývalý policajt, ktorému bola pridelená služba na tiesňovej linke, odpovie na volanie od unesenej ženy. Keď je hovor náhle prerušený, začína po žene a jej únoscovi pátrať. S telefónom ako jediným nástrojom, obklopený stenami kancelárie vstúpi Asger do pretekov s časom, aby zachránil ohrozenú obeť. Zločin, ktorý odkrýva, je však omnoho väčší, ako sa na začiatku mohlo zdať...

  18:00
  Gustav Möller
 

 

12.2. STRIEDAVÁ STAROSTLIVOSŤ
 
  Francúzsko 2017, 93 min.
 

Snímka ukazuje, že domáce násilie nie je jednoduché, že to nie je niečo čo príde a odíde. Musíte byť stále v strehu. Človek, ktorý vás ohrozuje, vás nechce nechať len tak odísť. A ak s ním máte syna, stáva sa jeho najväčšou zbraňou. Pri boji o opatrovníctvo stojí vaše svedectvo proti jemu. A sudkyňa nemusí rozhodnúť vo váš prospech.

  20:00
  Xavier Legrand
  NAOKO PREMIÉRA

 

19.2. GOLIÁŠ
  Goliat
  Švédsko 2018, 88 min.
 

Pre sedemnásťročného Kimmieho prichádza dospelosť až príliš rýchlo. Jeho otec nastupuje do väzenia, aby si odpykal trest, a od syna sa očakáva, že nadviaže na jeho kriminálnu činnosť. Kimmie však nie je na niečo podobné pripravený. Dráma zasadená do neutešeného priemyselného mesta kdesi vo Švédsku je znepokojujúcim obrazom spoločenských premien krajiny i rozpadu tradičných patriarchálnych štruktúr.

  18:00
  Peter Grönlund
  NAOKO PREMIÉRA

 

19.2. SCHINDLEROV ZOZNAM
  Schindler´s List
  USA 1993, 195 min.
 

Pred dvadsiatimi piatimi rokmi vznikol Schindlerov zoznam, jeden z najzásadnejších filmov všetkých čias. U príležitosti tohto výročia sa znovu vracia do kín, doplnený predhovorom režiséra Stevena Spielberga. Jedinečná možnosť vidieť film opäť na veľkom plátne.

  20:00
  Steven Spielberg
  NAOKO OBNOVENÁ PREMIÉRA

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko