NAOKO PROGRAM

jún 2020

 

 

 

 

23.6. V SIETI
  V síti
  Česko, Slovensko, 2020, 100 min.
 

Radikálny experiment otvára tabuizované témy zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými rysmi sa vydávajú na sociálne siete, aby v priamom prenose prežili skúsenosť dvanásťročných dievčat online. Vo verných kópiách detských izieb chatujú a skypujú s mužmi, ktorí ich na nete aktívne vyhľadali a oslovili. Drvivá väčšina týchto mužov požaduje sex cez webkameru, posiela fotky svojich penisov a odkazy na porno. Deti sú dokonca vystavené vydieraniu.

  17:00
  Barbora Chalupová, Vít Klusák
 

 

23.6. BEDÁRI
  Les Misérables
  Francúzsko 2019, 105 min.
 

Film inšpirovaný vzburami z roku 2005 zasadil režisér Ladj Ly do súčasného Montfermeilu, toho istého miesta, kde sa odohrávali slávni Bedári Victora Huga v roku 1862. O viac ako 150 rokov neskôr je podobnosť medzi dnešnou nahnevanou mládežou v mikinách a Gavrochom, hlavnou postavou Bedárov, veľmi príznačná… Film získal Cenu poroty na MFF v Cannes 2019

  20:00
  Ladj Ly
 

 

30.6. BIELY, BIELY DEŇ
  Hvítur, hvítur dagur
  Island, Dánsko, Švédsko, 2019, 109 min.
  V odľahlom islandskom mestečku sa bývalý policajt vyrovnáva s tragickým úmrtím svojej ženy. Zmierenie komplikuje správa, že jeho milovaná viedla ešte iný, tajný život. Obrysy jej minulosti vystupujú z bielej hmly ako okolitá krajina. Bola mu neverná? Ingimundur nemôže ísť ďalej, kým nezistí pravdu. Jeho smútok sa s rastúcim napätím mení v posadnutosť, ktorá ohrozí jeho i jeho blízkych. Druhý celovečerný film Hlynura Pálmasona (Winter Brothers) bol uvedený na MFF v Cannes 2019 v sekcii Critics 'Week a z festivalu si odviezol ocenenie pre výnimočný herecký výkon Ingvara Sigurdssona v hlavnej úlohe.
  17:00
  Hlynur Pálmason
  NAOKO PREMIÉRA

 

30.6. LA GOMERA
 
  Rumunsko, Francúzsko, Nemecko, 2019, 97 min.
  Rumunský policajt a mafiánska volavka Cristi sa vydávajú na kanársky ostrov La Gomera naučiť sa prastarý jazyk. V Rumunsku ich sleduje a odpočúva polícia a tajný jazyk je najskôr jediný spôsob, ako pokračovať v komunikácii s gangstrami. Cristi chce totiž pomôcť z väzenia Zsoltovi, ktorý ako jediný vie, kde je uliatych 30 miliónov eur.
  20:00
  Corneliu Porumboiu
  NAOKO PREMIÉRA

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

© FK Naoko